fbpx

Nebyť dva kroky vzad

Henrieta Holá
26.10.2022

Ako ľudia s rozhodovacími právomocami nám naša intuícia často hovorí, že „najlacnejšie“ riešenie na vyriešenie problému (tj riešenie s najlepším pomerom nákladov a výnosov) je také, ktoré:

  1. Využívá technológie, s ktorými sme už spokojní
  2. Poskytuje nám pocit kontroly pomocou softvéru s otvoreným zdrojovým kódom alebo softvéru bez ohľadu na dodávateľa
  3. Zaŕňa vlastný kód a nástroje tam, kde sú existujúce bežne dostupné možnosti drahé alebo inak neatraktívne

Všetky tieto pravidlá by ste mohli zhrnúť ako zaujatosť voči zabehnutému. Je dobré používať programovacie jazyky a nástroje, ktoré poznáme a ktorým dôverujeme. Keď vytvoríte úhľadný skript nasadenia, pretože CloudFormation je príliš pomalý, alebo hodíte svoje údaje do Postgresu, pretože to „jednoducho funguje”.

Ziskavate istotu v zabehnutom. Ale prečo nejsť do zmeny? Prečo neprejaviť svoju kreativitu? Skúste otvoriť svoje rozmary?

Nezostaňte uzavretými vo svojom zabehnutom svete. Využiť rozmanitosť novej technológie a dať práve voľnosť svojim rozmarom, to je to, čo vám prechod do Cloudu ponúka.

Nastal čas opustiť akúsi relatívnu zónu istoty, ktorej prostredie síce poznáte, ale stále vám prináša len oklieštené možnosti.

Cloudové prostredie vám dodá veľmi rýchlo istotu, bezpečie, rýchlosť, rozmanitosť, vyrieši technologické zásobovanie.

Nebyť dva kroky vzad je nový trend, ktorý sa ponúka aj vďaka cloudovým riešeniam. 

Tiež sa Vám môže páčiť:
Ako sa hackeri dostanú do firemných sietí?

Ako sa hackeri dostanú do firemných sietí?

Sami si neuvedomujeme, čo všetko má hodnotu pre hackera, preto sa často aj my sami stávame obeťami hackerského útoku. Pre hackera má hodnotu akýkoľvek profil na sociálnej sieti, či pracovný email,...

read more
Čo je to „Cloud“?

Čo je to „Cloud“?

Čo je to ten cloud? Cloud je novodobý slovotvar. Priznávam, ani mne samej dlho nič nevravel. Tak ako všetci anglicky hovoriaci ľudia, aj ja som si toto slovo preložila. Ostatní si ho prípadne...

read more
Prečo ísť do Cloudu? Výhody Cloudu

Prečo ísť do Cloudu? Výhody Cloudu

Efektivita práce, alebo produktivita práce je znižovaná rôznymi prestojmi, mŕtvymi časmi, poruchami, servisnými zásahmi. Existuje niekoľko princípov, ktoré zvyšujú efektivitu práce. Nebudem tu...

read more