fbpx

Prečo ísť do Cloudu? Výhody Cloudu

Henrieta Holá
09.12.2022

Efektivita práce, alebo produktivita práce je znižovaná rôznymi prestojmi, mŕtvymi časmi, poruchami, servisnými zásahmi. Existuje niekoľko princípov, ktoré zvyšujú efektivitu práce. Nebudem tu spomínať všetky, ale zameriam sa na využívanie cloudu a vďaka nemu zvyšovanie produktivity práce. 

Pozriem sa do minulosti, ktorá vlastne až takou minulosťou nemusí byť, vo viacerých firmách je ešte stále skutočnosťou. Mnohí z nás si už ani nevedia predstaviť pod nohami obrovskú a ťažkú skrinku s pevným diskom. Dnes už je takýto hardvér nahrádzaný tabletmi, smartfónmi, malými a ľahkými laptopmi. Firmy si začali uvedomovať, že zamestnanci potrebujú byť v spojení s firmou, kdekoľvek sa nachádzajú, či pracujú na čoraz viac populárnejšom home office, alebo z akejkoľvek lokality, či je to cesta vlakom, letisko, služobná cesta, hotel…jediné, čo potrebujú k takejto komunikácii je internet. 

Cloudové riešenia umožňujú bezproblémové, zálohovateľné a bezpečné prenosy dát na prenosných zariadeniach, odkiakoľvek za splnenia jedinej podmienky, ktorou je pripojenie na internet. 

Online softvér je obrovskou výhodou. Už nepotrebujete pri Cloude 10 diskiet na inštaláciu, rôzne CD a DVD na inštaláciu updatov, konajú sa nepretržite a automaticky, takmer okamžite.

Častokrát vo firmách sa čaká na týždennú poradu, aby sme vyhodnotili úlohy, zapísali ich riešenia, ak pracujete v Cloude, umožňuje vám pracovať na jednej úlohe viacerým, nemusíte čakať na kolegu, pokiaľ dokončí svoje zadanie. 

Je ešte pomerne veľa dokumentov, ktoré si vyžadujú tlačenú podobu, ale už je veľa dokumentov, ktoré nie je nutné tlačiť, stačí ich zdieľanie a tvorenie dostupné na jednom mieste viacerými členmi tímu. Krátke zamyslenie, čo je potrebné tlačiť, čo stačí, aby bolo na úložisku a verte, že náklady na tlač sa veľmi rýchlo znížia.

Aj vo vašej firme máte problém so skladovaním archívnych dokumentov? Určite áno, už nestačia priestory, náklady na extérnu firmu spravujúci archív sú extrémne vysoké, audity sa vďaka listovaniu v šanónoch predlžujú…Áno, pre vás je riešenie Cloudu priam vykúpením. Zdieľanie dát so zamestnancami, ich uchovávanie, jednoduchšie spravovanie a akýsi backup pri technickej poruche, to sú ďalšie dôvody, prečo sa rozhodnúť pre Cloud. 

Tiež sa Vám môže páčiť:
Ako sa hackeri dostanú do firemných sietí?

Ako sa hackeri dostanú do firemných sietí?

Sami si neuvedomujeme, čo všetko má hodnotu pre hackera, preto sa často aj my sami stávame obeťami hackerského útoku. Pre hackera má hodnotu akýkoľvek profil na sociálnej sieti, či pracovný email,...

read more
Čo je to „Cloud“?

Čo je to „Cloud“?

Čo je to ten cloud? Cloud je novodobý slovotvar. Priznávam, ani mne samej dlho nič nevravel. Tak ako všetci anglicky hovoriaci ľudia, aj ja som si toto slovo preložila. Ostatní si ho prípadne...

read more
Cloudové výhody

Cloudové výhody

Najväčšou nočnou morou každého, kto pracuje na počítači, je strata dát. Poznáme to všetci, situácia rovnajúca sa filmu Nočná mora z Elm Street, pracujete niekoľko hodín na reporte, dopĺňate...

read more